Twoja sugestia
Twój mail (pole opcjonalne):
Wiadomość:
Komunikat
message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message

Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach

Aktualności


2020-04-27 - MATEMATYKA - NARZĘDZIOWNIK


Ostatnie tygodnie to dla nauczycieli czas oswajania się z pracą zdalną, czas dokształcania się, zdobywania nowych umiejętności TIK,  czas poszukiwań narzędzi ułatwiających pracę, ale również umożliwiających przekazywanie wiedzy w sposób jak najbardziej efektywny.


W Internecie można znaleźć wiele interesujących i wartościowych wideolekcji, ale nie zawsze wszystkie treści wpasowują się idealnie w scenariusze naszych lekcji. Zachęcam do nagrywania własnych i udostępniania ich uczniom, którzy mogą wielokrotnie je odtwarzać. Na wirtualnej tablicy https://pl.padlet.com/dorota_saj/matematyka dedykowanej klasom siódmym, w których uczę,  znajdują się moje

wideolekcje nagrywane komórką J  i za pomocą aplikacji Active Presenter, oraz inne materiały nt. zadań tekstowych rozwiązywanych za pomocą równań.


Zachęcam do skorzystania z https://pl.padlet.com/dorota_saj/narzedzia , gdzie zebrałam strony i narzędzia dedykowane matematyce (i nie tylko). Polecam narzędzie Genially, które umożliwia tworzenie atrakcyjnych prezentacji, gier, quizów, interaktywnych obrazków, pokoju zagadek, infografiki, prezentacji video. Na tablicy znajdziecie Państwo również ciekawą stronę projektu PhET  Interactive Simulations. Został on założony w 2002 roku przez laureata Nagrody Nobla Carla Wiemana na Uniwersytecie Kolorado w Boulder. Na stronie projektu znajdują się interaktywne (bezpłatne) symulacje matematyczne, które są bardzo angażujące, a dzięki temu uczniowie w przyjazny sposób mogą samodzielnie odkrywać matematykę. Ta wirtualna tablica jest oczywiście niekompletna, ale to Państwo możecie ją uzupełniać o interesujące materiały i strony internetowe. Wystarczy kliknąć w „+” (prawy dolny róg tablicy), podać tytuł, można wpisać tekst, wkleić zdjęcie, film, wiadomość głosową, link lub załadować plik.


Zapraszam do współtworzenia tej pomocy dla nauczycieli.


Dorota Saj

doradca metodyczny matematyki

SCDiDN Siedlce