Twoja sugestia
Twój mail (pole opcjonalne):
Wiadomość:
Komunikat
message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message

Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach

Aktualności


2020-04-16 - JĘZYK POLSKI - Padlet

JĘZYK POLSKI - Padlet - zachęcam do korzystania w nauczaniu zdalnym

 

Padlet – to wirtualna tablica lub papier w Internecie. Umiejętność gromadzenia, a potem przetwarzania, wykorzystania i zastosowania informacji w celu rozwiązania jakiegoś problemu  jest uważana za jedną z kluczowych, najważniejszych ludzkich kompetencji epoki cyfrowej. Padlet jest narzędziem, za pomocą którego można uporządkować informacje na określony temat. To rodzaj wirtualnej „ściany”, na której można zawieszać adresy stron internetowych, obrazki, zdjęcia (także te wprost z kamery). Narzędzie to może być wykorzystane jako: tablica z wiadomościami, miejsce do dyskusji, szybkie uzyskanie odpowiedzi na pytanie (ankieta, ewaluacja), burza mózgów, informacja zwrotna dla uczniów.


Można też padlet potraktować jako  miejsce gromadzenia linków czy innych materiałów związanych z danym tematem czy przypisanym do danej klasy jako aktualna tablica z wiadomościami, tablica związana z danym działem czy omawianą lekturą. Można ją potraktować jako miejsce, gdzie uczniowie wypowiedzą się na określony temat, opowiedzą o sobie, czy zrobią wspólny projekt, wymienią się materiałami czy pomysłami. Korzystanie z padleta jest na tyle proste i intuicyjne. Warto przetestować też różne sposoby wyświetlania i układania treści na stronie, które oferuje ta aplikacja, w postaci kolumn, strumieniowo, czyli posty jeden pod drugim,  w postaci siatki czy ściany. Przy tworzeniu padleta można też  spersonalizować jego nazwę.


Padlet wydaje mi się bardzo wszechstronną aplikacją. Polecam ją nauczycielom poszukującym inspiracji i pomysłów, wykorzystującym nowoczesne technologie nie tylko w codziennej pracy, ale również w nauczaniu zdalnym.


Przydatne linki:

https://padlet.com/zt_bp/padlet_jak_go_uzywac

http://nowoczesnenauczanie.edu.pl/narzedzia/padlet/

https://padlet.com/martastachowicz/klasy6

https://padlet.com/as_krzeminska/zqx4siotp3j4

https://padlet.com/kondek/klasa4

https://padlet.com/kondek/polski5

https://padlet.com/kondek/polski6

https://padlet.com/kondek/polski7

https://padlet.com/wojteknawrocki144/KLASA7

https://padlet.com/yo_anka/a

 

 

Małgorzata Połeć

doradca metodyczny języka polskiego

SCDiDN w Siedlcach