Twoja sugestia
Twój mail (pole opcjonalne):
Wiadomość:
Komunikat
message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message

Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach

Aktualności


2020-03-30 - BIOLOGIA I PRZYRODA - nauczanie zdalne


Zdalne nauczanie biologii i przyrody


Obecna sytuacja, w jakiej się znaleźli się nauczyciele i uczniowie nie należy do typowych. Nauka przez Internet stała się codziennością. Aby ułatwić naszą aktualną pracę przygotowałam listę wartościowych miejsc, które mogą się okazać pomocne w trakcie nauki przez Internet.


Nowa platforma stworzona specjalnie na potrzeby obecnej sytuacji i zawieszenia stacjonarnej metody nauki w szkołach. Po wybraniu swojej kategorii (np. szkoła średnia, klasa 1) dostępny jest plan lekcji na każdy dzień z podziałem na dane przedmioty, zawierający tematy i materiały do przerobienia. Na bieżąco ukazują się plany na kolejne dni.

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje/przedmioty12


Wiele artykułów w postaci cyfrowej, ciekawe ilustracje, dużo interaktywnych ćwiczeń dla uczniów znajduje się na stronie e-podręczniki.

https://epodreczniki.pl/


Wykłady wideo z prezentacjami, które w uporządkowany sposób tłumaczą wiele zagadnień i ułatwiają naukę przez Internet. Wiele interaktywnych ćwiczeń dla uczniów, możliwość prowadzenia odwróconej lekcji przez nauczyciela.

https://pl.khanacademy.org/


Portal z interaktywnym atlasem anatomicznym, atlasem botanicznym. Możliwość tworzenia interaktywnych narzędzi dla ucznia

https://www.edukator.pl/


Portal z prezentacjami multimedialnymi dla szkoły podstawowej i ponadpodstawowej

https://lekcjewsieci.pl/category/szkola-podstawowa/


Wiele ciekawych inspiracji, wskazówek dotyczących pracy zdalnej, tworzenia interaktywnych narzędzi, werbinaria  znajdują  się na grupach Facebooka:

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych

@aktywni-podążaj odważnie z nowoczesną edukacją

Superbiolog


Życzę Państwu powodzenia w innowacyjnych działaniach, cierpliwości przy testowaniu nowych narzędzi i dużo, dużo zdrowia i optymizmu.


Agnieszka Sempruch

doradca metodyczny przyrody/biologii

Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach