Twoja sugestia
Twój mail (pole opcjonalne):
Wiadomość:
Komunikat
message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message

Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach

Aktualności


2020-03-27 - PLASTYKA – lekcje plastyki w nowej sytuacji


Jak oglądać dzieła sztuki światowej 

nie wychodząc z domu  

– lekcje plastyki w nowej sytuacji 

 

Nastał trudny czas. Trudny dla nas wszystkich – przede wszystkim dla uczniów i ich rodziców. Zdalne nauczanie, którym się nagle wszyscy zachłystują, nie powinno prowadzić do stresu i frustracji. Organizacja czasu, realizacja podstawy programowej, dotarcie do wszystkich uczniów- to wcale nie jest prosta sprawa.  


Kierujmy się zdrowym rozsądkiem i pamiętajmy, że najważniejsze jest budowanie dobrych relacji i poczucia bezpieczeństwa w rodzinach naszych uczniów. Nawiązanie dobrej relacji i dodawanie otuchy dzieciom i rodzicom to sprawa najważniejsza. 

Plastyka to przedmiot artystyczny. Ma nieść uczniom radość. Nie może się kojarzyć z dziesiątkami kart pracy wysyłanych poprzez Librus. Spróbujmy wykorzystać inne sposoby, aby dzieci o naszym przedmiocie nie zapomniały, a po powrocie do szkoły wspominały, że spacer po Luwrze odbyły dzięki temu strasznemu wirusowi. 


Poniżej podam kilka propozycji, które być może przydadzą się nauczycielom plastyki podczas pracy w tym trudnym czasie. 

 

Muzeum Narodowe w Warszawie organizuje lekcje muzealne on-lineSzczegóły pod poniższym linkiem: 

 

Portal Ku kulturze ma propozycje wirtualnych spacerów po 12 muzeach:  


Co zwiedzić, nie wychodząc z domu: 


Można odbyć również wycieczkę po Siedlcach: 


Portal wycieczek panoramicznych to też ciekawa propozycja do wykorzystania : 


I moja ulubiona strona, którą tworzy edukator z Centralnego Domu Technologii – pan Kamil Śliwowski. Zachęcam do polubienia jego strony na FB, ponieważ od początku nowej sytuacji próbuje nam, nauczycielom, pomóc i dzieli się tam pomysłami. https://otwartezasoby.pl/ 


Życzę Państwu cierpliwości, wytrwałości i empatii. Pamiętajcie ile dobrego można zdziałać wysłanym do rodziców i uczniów krótkim listem ze słowami wsparcia. 


Agnieszka Bączyk

doradca metodyczny plastyki

Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach