Twoja sugestia
Twój mail (pole opcjonalne):
Wiadomość:
Komunikat
message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message

Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach

Aktualności


2020-01-10 - Wyobraź sobie … czyli płasko i przestrzennie – podsumowanie projektu
Od 9 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach realizowany był projekt pt. „Wyobraź sobie … czyli płasko i przestrzennie”. Projekt został dofinansowany przez Fundację mBanku w ramach programu mPotęga, a jego pomysłodawcą było Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Edukacji INPLUS. Wsparcia merytorycznego udzieliło Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. W zajęciach wzięło udział 25 uczniów z klas piątych i szóstych.

Celem projektu było zainteresowanie uczniów matematyką, rozwijanie ich wyobraźni przestrzennej, zdolności kreatywnego myślenia, a zwłaszcza pokazanie im powiązania matematyki z innymi dziedzinami życia i aktywny udział rodziców w działaniach dydaktycznych szkoły.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych, mierząc działkę wokół szkoły z wykorzystaniem m.in. koła do odmierzania odległości, kroków, patyków oraz rozwiązywali problemy badawcze związane ze skalą. Z pomocą klocków Reko zbadali własności wielokątów foremnych, brył platońskich, a także stworzyli własne parkietaże.

Podczas wspólnych zajęć z rodzicami ph. „Zagraj ze mną” wiele radości obu stronom sprawiło odtwarzanie przez rodziców budowli z klocków Cubo, które ułożyły dzieci, mając do dyspozycji kartę z ich rzutami na płaszczyźnie. Uczniowie odkrywali matematykę także podczas warsztatów plastycznych pt. „Plastyka z matematyką w tle”, tworząc wielobarwne kompozycje na płaszczyźnie oraz dekoracje świąteczne w kształcie brył.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, współpracowały ze sobą, wykazując się dodatkowo dużą kreatywnością i twórczym podejściem do zadań

Zdjęcia