Twoja sugestia
Twój mail (pole opcjonalne):
Wiadomość:
Komunikat
message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message message

Samorządowe Centrum Doradztwa
i Doskonalenia Nauczycieli
w Siedlcach

Aktualności


2019-10-28 - Wyobraź sobie … czyli płasko i przestrzennie
Od 9 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Siedlcach  jest realizowany projekt pt. Wyobraź sobie … czyli płasko i przestrzennie. Projekt ten dofinansowany został przez Fundację mBanku w ramach programu mPotęga.

Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja matematyki, ale również ukazanie powiązania matematyki z innymi dziedzinami życia, rozbudzanie twórczości u uczniów, rozwijanie zdolności kreatywnego myślenia i zacieśnienie relacji międzyludzkich. Uczniowie mieli już możliwość uczestniczenia w zajęciach terenowych, na których mierzyli działkę z wykorzystaniem koła do odmierzania odległości z licznikiem, kroków, patyków … i rozwiązywali problemy badawcze związane ze skalą. Z pomocą klocków Reko zbadali własności wielokątów foremnych i stworzyli parkietaże.

Warsztaty plastyczne „Plastyka z matematyka w tle” to kolejna przygoda z matematyką. Uczniowie różnymi technikami wypełniali płaszczyznę tworząc wielobarwne kompozycje. Przed nimi kolejne wyzwanie czyli realizacja modułu pod hasłem „Przestrzennie”.

Zdjęcia